dzisiaj: poniedziałek 18 czerwca 2018
Akcesoria dla psów Rss Submit
Akcesoria dla psów
Sie
17
Ostatnia aktualizacja: Piątek, 17 sierpień 2012 drukuj wyślij

Szelki dla yorka

Szelki dla yorka
Do najważniejszych akcesoriów jakie powinien posiadać nasz pies zaliczyć trzeba przede wszystkim smycz oraz obrożę (lub szelki). Bez nich nie wybierzemy się pospacerować na świeżym powietrzu ani nie przewieziemy naszego pupila w środkach transportu miejskiego. Szelki oraz smycz gwarantują naszemu pupilowi bezpieczeństwo, a nam komfort wyprowadzania psa na spacer.  Rozważając różnicę pomiędzy obrożą a szelkami to z pewnością szelki są znacznie bezpieczniejsze, ponieważ nie uwierają one psa w żadnym miejscu – ich zalety doceniają szczególnie właściciele yorków u których bardzo częsta przypadłością jest zapadająca się tchawica. Pieski z tą wadą nie mogą nosić obroży, bowiem nawet przy lekkim szarpnięciu czworonoga za smycz nasz pupil może się podduszać co objawia się niekontrolowanym harczeniem. 
Wybierając szelki dla yorka musimy zwrócić uwagę na kilka szczegółów – po pierwsze ich rozstaw powinien być dobrze dopasowany do obwody klatki piersiowej psa. Szelki nie mogą być ani za szerokie ani za wąskie. Drugom bardzo ważnym elementem jest ich podszycie – wewnątrz powinny być one wykończone delikatnym materiałem lub skóra która w żaden sposób nie może podrażniać skóry yorka. Ostatnią bardzo ważną rzeczą są zapięcia i klamerki – wszystkie powinny być wykonane z wysokiej jakości metalu (w żadnym bądź razie plastiku), bowiem to właśnie one zapewniają naszemu yorkowi bezpieczeństwo podczas spaceru. 
Na zdjęciu przedstawiamy wzór szelek dla yorka jaki produkuje marka York Design. Wykonane zostały w całości z wysokiej jakości tkanin oraz przyozdobione ciekawym wzorkiem z małych cyrkonii.
Oceń artykuł
100%
0%
Ocen: 1